Żyjemy w czasach, gdzie kładzie się bardzo duży nacisk na ekologię. Auta zmieniamy na elektryczne, w domach instalujemy małe elektrownie fotowoltaiczne celem, zasilenia naszego gospodarstwa, poruszając się samochodem czy autobusem lub busem, może spotkać turbiny wiatrowe. Do centrów niektórych miast nie wjedziemy już autem spalinowym.

Biorąc pod uwagę to co się dzieje z naszą planetą, powyższe poczynania mogą przyczynić się do poprawy naszego ekosystemu. Każdy z nas może się przyczynić do jego poprawy, wybierając alternatywne środki transportu.

Poruszając się w miejskim zgiełku – niekoniecznie na duże zakupy, możemy wybrać inny środek transportu niż samochód. Możliwości mamy wiele, tym bardziej że w niektórych miastach taki ekologiczny środek transportu możemy wypożyczyć. Mamy elektryczne hulajnogi lub zwykłe rowery, którymi możemy się poruszać.

Elektryczne hulajnogi, jak sama nazwa mów są elektryczne. Skądś tą energie muszą brać do ich zasilenia, o tyle o ile można korzystać jedynie z napędu nożnego, to jednak taki akumulator z czasem trzeba utylizować – co nie jest proste i nie poprawia wizerunku ekologii. Kolejnym środkiem jest rower. Sprzęt, który towarzyszy nam od 1817 roku. Rowerem tak naprawdę dostaniesz się wszędzie, możesz poruszać się po jezdni oraz po ścieżkach rowerowych, poprawia naszą kondycję i wpływa pozytywnie nie tylko na ekologię, ale również na nas.

Rower tak naprawę możemy teraz kupić wszędzie, od znajomego, na targu czy po prostu zamówić poprzez sklep rowerowy online. Sklepy rowerowe mają tę przewagę, iż są sprecyzowane pod konkretny kierunek – sprzedaż rowerów. W swojej ofercie posiadają także części rowerowe oraz akcesoria rowerowe. Każdy wie, że rowery są różne i przeznaczone do określonych zadań, np.:

  • Rower miejski,
  • Rower trekkingowy,
  • Rower MTB (górski)
  • Rower gravelowy
  • Rower szosowy
  • Rower crossowy

Wybierając rower dla siebie, musimy określić jego przeznaczenie. Wiadomo, że rower miejski nie będzie nadawać się do jazdy górskiej czy kolarstwa. Wiele sklepów rowerowych, czy to stacjonarnych, czy to online (internetowych), oferują również usługi w doborze odpowiedniego roweru oraz jego komponentów. Każdy z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że lepiej udać się do specjalisty, którym wszystko nam wytłumaczy, przedstawi wady i zalety oraz pomoże w wyborze, niż kupić coś na zasadzie „chybił, trafił” – może zda egzamin.

Kupując rower, warto udać się do wyspecjalizowanego w tym kierunku sklepu. Pamiętajcie, dzięki temu przyczyniacie się do poprawy naszego ekosystemu, do poprawy ekologii. Rower jest niezastąpiony i dalej z niego korzystamy od 1817 roku. Coś w tym musi być.